Gmina Strzegom
Rewitalizacja 2015-2025
Dowiedz się wiecej

ankieta sgWszystkich mieszkańców miasta i gminy zapraszamy do udziału w ankiecie dotyczącej problemów obszarów planowanych do rewitalizacji. Jej wypełnienie zajmie Państwu kilka minut.

Na podstawie analizy danych ustalono, że do rewitalizacji planowane są:

 1. w Strzegomiu - Stare Miasto wraz Grabiną w granicach ulic: Bohaterów Getta, Brzegowa, Czarna, Dolna, Górnicza, Dąbrowskiego, Jeleniogórska, Kamienna, Kasztelańska, Kopalniana, Kościelna, Krótka, ks. Siwca, Konopnickiej, Milenijna, Miodowa, Ogrodowa, Parkowa, Plac Jana Pawła II, Rynek, Szkolna, św. Anny, św. Tomasza, Świdnicka, Wałbrzyska, Wolska, Wydobywcza

  Orientacyjna mapa obszaru:

OR miasto Strzegom 75dpi 1 4000 v2

Mapa w formacie PDF

 1. wieś Jaroszów

  Orientacyjna mapa obszaru:

OR Jaroszow 75dpi 1 4000 v2

Mapa w formacie PDF

Dla państwa wygody proponujemy kilka możliwości wypełnienia i złożenia ankiety:

 • elektronicznie, klikając tutaj - LINK
 • elektronicznie poprzez wypełnienie i przesłanie pliku mailem opatrzonym tematem: „Ankieta-Analiza problemów obszaru” na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wydrukowanie formularza lub pobranie go w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu i wrzucenie po wypełnieniu do urny znajdującej się w Wydziale Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Strzegomiu (parter, pok. nr 15)
 • Wysłanie wypełnionego formularza na adres: Urząd Miejski w Strzegomiu, Rynek 38, 58-150 Strzegom
 • udzielenie odpowiedzi ankieterowi

Ankietę można wypełnić i przekazać do dnia 29 kwietnia 2016r.

Druk ankiety do pobrania: DOC

Opis projektu

Tytuł projektu:
Przygotowanie programu rewitalizacji Gminy Strzegom

Cele projektu:
Uruchomienie procesów zmierzających do rewitalizacji obszarów zdegradowanych, m.in. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, poprzez przygotowanie programu rewitalizacji jako dokumentu podstawowego dla prowadzenia tych procesów i służącego rozwiązywaniu problemów rewitalizacyjnych na obszarach wymagających szczególnej interwencji, z uwzględnieniem specyfiki i uwarunkowań gminy.
Upowszechnienie rozumienia rewitalizacji jako procesu kompleksowych, interdyscyplinarnych przemian ukierunkowanych na wyprowadzenie obszarów zdegradowanych z kryzysu, wzmocnienie zdolności gminy do tworzenia mechanizmów partycypacji społecznej oraz angażowania mieszkańców, podmiotów publicznych, prywatnych oraz innych interesariuszy w przygotowanie programów rewitalizacji, a tym samym w wyprowadzanie z kryzysu obszarów zdegradowanych.

Planowane efekty:
Opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Strzegom na lata 2015-2025, umożliwiającego podjęcie działań mających na celu rozwiązywanie problemów rewitalizacyjnych na obszarach zdegradowanych, w tym przy wykorzystaniu środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Wartość projektu:     139 185,00 zł
w tym:     
wkład Funduszy Europejskich:     106 476,53 zł
wkład budżetu państwa:     18 789,97 zł
wkład własny Gminy Strzegom:     13 918,50 zł